Yaşam

İYİ Parti’ye katılan Lütfullah Kayalar kimdir, kaç yaşında? Lütfullah Kayalar Hakkında Merak Edilenler

Bir süre TBMM Başkanlık Divanı Murahhas Üyeliği, TBMM KİT Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Tarım, Orman ve Köyişleri ve Maliye Bakanlığı görevlerinde bulunan Lütfullah Kayalar’ın YETERLİ Parti’ye katılmasının ardından Lütfullah Kayalar’ın adı anılmaya başlandı. vatandaşlar tarafından arama motorlarında aratıldı. Konuyla ilgili araştırmalarını sürdüren vatandaşlar, Lütfullah Kayalar’ın hayatını merak etti. Lütfullah Kayalar kimdir, kaç yaşındadır? cevaplar arandı. İşte Lütfullah Kayalar’ın hayatına dair sorular ve cevaplar…

Anavatan Partisi iktidarı döneminde bakanlık yapan Lütfullah Kayalar’ın DÜZGÜN Partisi’ne katılmasının ardından arama motorlarında Lütfullah Kayalar ismi aranmaya başlandı.

Lütfullah Kayalar kimdir?

Lütfullah Kayalar, 1952 yılında Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde doğdu. İlkokulu Namık Kemal İlkokulunda, ortaokulu Yozgat Merkez Ortaokulunda, liseyi Ankara Aydınlık Meskenler Lisesinde bitirdi. Kısa bir süre ODTÜ’de okuduktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yozgat ve Ankara’da avukatlık yaptı. Sporla da ilgilendi ve Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanlığı yaptı.

Lütfullah Kayalar’ın Siyasi Kariyeri

1983 yılında Anavatan Partisi Ankara il teşkilatının kurucusu olarak siyasete girdi ve Yozgat Milletvekili seçildi. XVII., XVIII., XIX., XX. ve XXI. Devir Yozgat Milletvekilliği, TBMM Başkanlığı Murahhas Üyeliği, TBMM KİT Kurulu Başkanlığı ile Tarım, Orman ve Köyişleri ve Maliye Bakanlıklarında görev yaptı. AGİT Parlamenterler Meclisi Türkiye Kümesi üyesiydi. 2007 Genel Seçimlerinde CHP’den aday oldu ve seçilemedi. 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde Yozgat’tan bağımsız milletvekili adayı oldu. Oyların %11.47’sini aldı ve seçilemedi.

Lütfullah Kayalar Hangi Partilerde Görev Aldı?

  • Anavatan Partisi – (1983 – 2002)

  • Cumhuriyet Halk Partisi – (2002 – 2007)

  • İYİ Parti – (2023 – günümüz)

domanicajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu