Haber

Esenler’de İki Afgan Kardeş İşkence Gördükleri Evde Elleri ve Ayakları Bağlı Olarak Bulundu

EDDA SÖNMEZ

İstanbul Esenler’de fidye için kaçırılan Afgan kardeşler BH ve NAH, işkence gördükleri evde bağlı halde bulundu. İhbar üzerine eve yapılan baskında, yakınları GŞ. ve SKA gözaltına alındı. Gasp, yağma ve hürriyetten yoksun bırakma suçlarından adliyeye sevk edilen iki Afgan tutuklandı.

Polisi harekete geçiren olay Esenler’de yaşandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre; Esenler’de iki Afgan kardeşi konuta götüren Afgan asıllı kişiler, kardeşlerini 24 saat el ve ayaklarını bağlayarak rehin tuttu. Afganistan’da rehin tuttukları ve işkence gördükleri iki kardeşin ailelerinden fidye talep eden çete üyeleri, parayı göndermemeleri halinde rehineleri öldürmekle tehdit etti.

HOLDİNG’TEN POLİS OPERASYONUYLA KURTARILDILAR

İhbar üzerine harekete geçen polis ekipleri, 12 Aralık günü saat 10.35 sıralarında Esenler Fatih Mahallesi’nde BH ve NAH kardeşlerin zorla gözaltına alındığı evin çevresinde gerekli güvenlik önlemlerini alarak operasyon düzenledi. Elleri ve ayakları bağlı olarak rehin tutulan Afgan kardeşler, BH ve NAH’tan polis ekipleri tarafından kurtarıldı. Ortada kimliği tespit edilen GŞ. ve SKA yakalanarak gözaltına alındı.

Söz konusu meskende yapılan aramalarda 1 adet ruhsatsız tabanca, 5 adet fişek, 555 TL ve 50 dolar ele geçirildiği belirtildi.

2 AFGAN TUTUKLANDI

Zanlıların sorgusunda Afgan kardeşlerin zorla evlerinde tutuldukları, işkenceye tabi tutuldukları ve ailelerinden fidye istedikleri ortaya çıktı. GSH’den şüpheleniyor. ve SKA sevk edildikleri makamlarca 13 Aralık’ta tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu