Haber

CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun: Balıkçının çığlığını duyun, balıkçılığa sahip çıkın

CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, av sezonuna başlayan balıkçıların çaresizlik içerisinde olduğunu belirterek, “Hükümeti uyarıyoruz. Balıkçıların feryadını duyun. Artık balık tutmaya bakın.”

CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, 2023-2024 av sezonunun başlaması nedeniyle Ordu’daki Kumbaşı Balıkçı Barınağını ziyaret ederek balıkçıların sorunlarını dinledi. Torun burada şunları söyledi:

“DEVLET BALIKÇILARIMIZI İHMAL EDİYOR”

“Gece yarısı prestijiyle balıkçılarımız denizlere açılıp ekmeklerini aradılar. Artık denizden geçimlerini sağlayacaklar. Ama ne yazık ki bu hükümet balıkçılarımızı görmezden geliyor. Alın terinin farkında değil. Yüksek maliyetler, artan motorin fiyatları ve personel sorunu artık had safhaya ulaştı.

Şu anda bir balıkçı barınağındayız. Burada ne ışıklar, ne fenerler var, ne de tekneleri ve büyük tekneleri bağlayacak yeterli alan var.

“BALIKÇIMIZ ÇARESİZLİK İÇİNDE”

Maalesef balıkçımız çaresizlik içerisinde. Nereye giderseniz gidin, bir dizi sorunla boğuşuyorsunuz. Evet, 1 Eylül’de yola çıktılar ama umutları ve beklentileri hâlâ gerçekleşmedi. Buradan hükümeti bir kez daha uyarıyoruz: Balıkçının çığlığını duyun. Balıkçılığınızı şimdi koruyun. Üç tarafı denizlerle çevrili diyorsunuz ama balıkçının derdine derman olmuyorsunuz, görmezden geliyorsunuz. Bu ülkenin en değerli kaynağını israf ediyorsunuz. “Av sezonunun balıkçılarımıza bereketli geçmesini, bol kazanç sağlamasını, evlerine huzur getirmesini diliyorum.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

haberkarakoyunlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu