Haber

Başkan Büyükakın: “Her Miraç insan için bir imtihandır”

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Mirac’ın biz insanoğlunu ilgilendiren yönünün değerinden çok, sonucu ve bu sonuçtan alınabilecek işaret ve mesajlar olduğunu belirtti. Bütün insanlığa sunulan sonsuz bir yükseliş iklimidir. Bu çizgide yaşayarak gerçek kulluğa ulaşabiliriz.” söz konusu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, kutsal üç ayları idrak ettiğimiz bu günlerde, kutsal gecelerden biri olan ‘Miraj Kandili’ni kutlamanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, şöyle konuştu: “Bu gecenin özünde; kötülüklerden arınma vardır. her türlü kötülüğü, insanlık yararına değerler üreten, fedakarlık yaparak, paylaşarak, sorumluluk alarak ve ilahi emirlere teslim olarak büyük seviyelere ulaşan.Maalesef dünyamızda, özellikle Filistin’de mazlum halklar büyük acılar çekiyor.Çok dua edelim. Bu gece mazlum coğrafyada yaşayanlar için, gelip geçici dünya hayatındaki tutkulardan kaynaklanan savaşların son bulması için, barış ve kardeşlik için ellerimizi açalım.” dedi.

Her Miracın bir imtihan olduğunu belirten Önder Büyükakın, sözlerine şöyle devam etti: “Mirac, Peygamberimiz için bir imtihan olduğu gibi, insanoğlu için de bir imtihandır. Yüce Allah, tüm insanlığa bu imtihanı hakkıyla atlatmayı nasip etsin. Tüm hemşehrilerimin mübarek Miraç Kandili’ni tebrik ediyor, şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. “İslam aleminin birlik ve beraberliğine, tüm insanlığın huzur ve sükunetine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. insanlık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu