Haber

Yılmaz Vural: “Sonuç olarak başımızı belaya soktuk”

– Yılmaz Vural: “Sonuç olarak başımıza bela aldık”

MALATYA – Yeni Malatyaspor Teknik Müdürü Yılmaz Vural, takımın içinde bulunduğu durumdan çıkması için herkesin sorumluluk alması gerektiğini söyledi. Göreve para için gelmediğini belirten Vural, “Biz buraya para için gelmedik. .Sonuçta başımıza bela açtık.Demek ki İstanbul’da rahat oturuyorduk,ne güzel oldu.”

Spor Toto 1. Lig’de mücadele eden Yeni Malatyaspor’un ikinci yarısına gelen Teknik Müdür Yılmaz Vural, bu hafta sahasında oynayacakları Eyüpspor maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında soruları yanıtladı. Kulüp binasında düzenlenen toplantıda kadronun geleceği ile ilgili görüşlerini de paylaşan Vural, kendisine yapılan teklife düşünmeden evet dediğini hatırlatarak, “Zor zamanlarda bana ihtiyaçları var dedim, giderim. Yardım edin Yeni Malatyaspor kapanırsa yeni Malatyaspor kurmak zor.Bu sorun çözülmedi. Aynı sorunlar devam ediyor” dedi.

Yeni yönetimin ekonomik sorunları çözmek için çaba sarf ettiğini belirten Vural, 2 transfer yasağı bulunan grubu bu sıkıntılı süreçten kurtarmak için hep birlikte çaba göstermeleri gerektiğini söyledi. Takımda teknik heyetin değişmesiyle camiada yeni bir umudun yeşerdiğini ifade eden Vural, “Benden önce son maç 500 taraftarla oynanan maçlarda yaklaşık 7 bin kişi biletle oynanıyordu. Bu değişiklik umut getirdi. Taraftarın sizden ayrılması çok önemli. Maçlara yeniden bir güç getirdik. Sahaya çıkacak oyuncuların kafalarında futboldan başka bir şey olmamasını da yönetimden rica ediyorum. O seviyeye getirelim ki burada onlara hakim olalım” dedi.

“Takımın pozisyon bulması gerekiyor”

Göreve Antalya’daki kamp sürecinde başladıklarını ve ilk maça 25 kişilik bir ekiple çıktıklarını anlatan Teknik Müdür Vural, “Şu ana kadar maçlarda 19 kişiye şans verdik. Bu nedenle buraya gelmeden önce yaptığımız istihbarat zaman zaman doğru olmayabilir.Şükürler olsun ki bunu hemen çözebilecek durumdayız.Takımın oyuncu kapasitesini şu şekilde fark edecek durumdayız: %100 olmasa da kendi gözlemlerimiz.

Ligde kalabilmeleri için en az 10 maç kazanmaları gerektiğini belirten Vural, önceki dönemlerde 18 grupla çıktığı liglerde 39 puan toplayan takımların genel olarak düşmediğine değindi. Şu anda ligde 17. sırada olduğunu hatırlatan Vural, “İlk düşündüğüm şey bu takımın durarak 10 maç kazanamayacağıydı. Kontra atak mantığıyla oynarsak bizim için zor olur. Bu puanları alın, bu takım ne yapsın, orası kalabalık, pozisyon bulsun’ dedi.

“Yönetim destek olmaya çalışıyor”

Malatya’ya kariyer yapmak için gelmediğinin altını çizen Vural, “Bana destek olmanızı rica ediyorum. Burası çok güzel bir topluluk. Buradan İstanbul’daki iş adamlarına sesleniyorum. Bu kadroya sahip çıksınlar. Geçmiş yönetime de teşekkür ediyorum ama görünen o ki 400 milyon TL’lik borcu devralan yeni bir yönetim var.Bu zor durumda burayı başka bir yönetici alsa akıllı demezdim. Bu yönetim buraya geldi, burada destek olmak için çaba harcıyorlar, onlara acıyorum” dedi.

“Takım gelecek yıl şampiyonluğa oynayacak yapıya sahip”

Bu hafta çok önemli bir maç oynayacaklarını ve yönetime verilen ekonomik sözlerin Cuma gününe kadar tutulması gerektiğini belirten Vural, “Oyuncularımızın sorunları tam olarak çözülmedi. Ama çözülmeyecek bir rakam da değil. Bu eksiklikler tamamlanırsa kalan fark yönetim kurulu tarafından yapılacaktır.Gruba sahip çıksınlar alttan ekleyeceğim adamla küme düşmemek için oynayan bu grup alıcak bir yapıya sahip. Seneye şampiyonluk için oyna. Bunu çok net söylüyorum. Görebildiğim kadarıyla” dedi.

“Buraya para için gelmedik”

Yeni Malatyaspor’a para için gelmediğinin altını çizen deneyimli teknik direktör Vural, “Buraya para için gelmedik. Sonuç olarak kendimizi sıkıntıya soktuk. Yani İstanbul’da rahat oturuyorduk, ne güzel. Olmuyor. Benim için çok profesyonel bir seçim, buraya geldiğimde Duygu ön plana çıktı. Allaha şükür aç değiliz, açıkta değiliz, kimseye muhtaç olmadan uzun bir ömür yaşayabilme kabiliyetimiz var.”

Son olarak bu pazar Malatya’da oynanacak Yeni Malatyaspor – Eyüpspor maçıyla ilgili de konuşan Vural, “Eyüpspor bu hafta değerli bir mağlubiyet aldı. Bireysel anlamda çok değerli bir grup. Hocamızı gönderdik, bunu izledi. maçı ve analizimizi ona göre yaptık. Yenilmeyecek grup yok ama tabi ki her grubun artısı ve eksiği var. Tedbir alır, kadroyu hazırlarsak galip geleceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu