Haber

Nurdağı’nda geçici barınma merkezi tamamlanıyor

– Nurdağı’ndaki geçici barınma merkezinin tamamlanması

Yığma yığma binalarda mutfak, banyo, yatak odası ve her türlü eşya bulunacaktır.

GAZİANTEP – Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremde ağır hasar gören Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde başlatılan kesikli sığınak merkezi inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmaların kısa sürede tamamlanması ve ay sonuna kadar 528 binanın teslim edilmesi bekleniyor.

Kahramanmaraş ve Pazarcık’ta 7,7 ve Elbistan’da 7,6 büyüklüğünde meydana gelen iki büyük depremde en ağır hasar Gaziantep’in Nurdağı ilçesine ait oldu. İlk belirlemelere göre 4 bin 787 acil yıkılan, ağır hasarlı ve yıkılan binanın tespit edildiği ilçede, depremzedeler için süreksiz barınma merkezi yığma binaların inşaatı Emlak Konut Genel Müdürlüğü’ne bağlı Emlak Konut Genel Müdürlüğü tarafından yapılıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı. Alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından ay sonunda depremzedelerin tuğlalarının atıldığı yeni yaşam alanlarına taşınmaya başlaması hedefleniyor.

Bir mutfak, banyo, yatak odası ve her şeyi içerecektir.

Emlak Konut Genel Müdürlüğü’nden Cüneyt Çiftçi, depremzedelerin yerleştirileceği yığma yapıların 25 metrekare olarak planlandığını ve 6 kişilik bir ailenin tüm ihtiyaçlarını barındıracağını belirterek, Nurdağı’nda 528 yeni yaşam alanı olduğunu söyledi. ay sonunda teslim edilecektir. Çiftçi, “Bu binalar tamamen mevcut afet yönetmeliğine uygun olarak hazırlanıyor. Tuğla duvar imalatları tamamlandı, sıva, seramik ve diğer çalışmalar devam ediyor. Hedefimiz Nurdağı’nda 528 yeni sığınağı depremzedelere ulaştırmak. İslahiye’de ay sonuna kadar 540 yeni yaşam alanını teslim edeceğiz.

seydiler-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu