Haber

Metrobüste 2 kişiyi bıçakla yaralayan zanlı için 3 yıla kadar hapis istendi.

METROBÜS’te 2 kişiyi bıçakla yaralayan Gökay Atilan hakkında iddianame hazırlandı. Şüpheli Atilan için ‘basit yaralama’ hatasından toplam 3 yıla kadar hapis cezası istendi.

Merter’de geçen yıl şubat ayında metrobüste yolcular arasında çıkan kavgada iki kişiyi bıçakla yaralayan Gökay Atilan hakkında iddianame hazırlandı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, zanlı Gökay Atilan’ın tutukluluğuna yer verildi. Atilan, Murat Esaslı isimli yolcunun metrobüste bir kadınla tartıştığını ve araya girince kendisine küfür ettiğini iddia etti. Murat Esaslı ile o sırada yanında bulunan amcası Mustafa Köklü’nün birlikte saldırdığını öne süren Atilan, korktuğunu ve kendini savunmak için harekete geçtiğini söyledi. Köklü’yü bacağına 2 bıçak darbesi ile yaraladığını ve pişman olduğunu belirten Atilan, Murat ve Mustafa Köklü’den kendisine saldırmaktan suç duyurusunda bulunduğunu belirtti.

Murat Köklü, “Metrobüste bir kadın bana neden baktığımı sordu. Ben de ona bakmadığımı söyledim. Bu sırada Gökay Atilan, Mustafa amcama saldırdı. Amcamı bacağından bıçakladı, elimi yaraladım. engellemeye çalışırken şikayetçiyim.” Örneğin söz veren Mustafa Esaslı şikayetçi olduğunu da belirtmişti.

İddianamede yer alan Adlı Tıp Kurumu raporuna göre, zanlı ve müştekilerin basit bir tıbbi müdahaleyle iyileşecek derecede yaralandığı bildirildi. Cumhuriyet savcısı, Atilan’ın ‘basit yaralama’ hatasını her iki müşteki hakkında ayrı ayrı işlediğini belirterek, toplam 1 yıl 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

haberkorkut.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu