Haber

Kadıköy’de Üniversite Öğrencilerinin Uzaktan Eğitim Kararına Karşı Protestolarına Polis Tepkisi: 23 Gözaltı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından ülke genelindeki üniversitelerde uzaktan eğitim modeline geçiş kararını protesto etmek isteyen öğrencilere polis müdahale etti. Süreyya Operası önünde 23 öğrenci gözaltına alındı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından ülke genelindeki üniversitelerde uzaktan eğitim modeline geçilmesini protesto eden öğrencilerin protesto ve açıklamaları sürüyor. Bugün Kadıköy’de üniversite öğrencilerinin yapmak istediği uzaktan eğitim kararına karşı yapılan protesto, “toplumda kin yaratacağı, milli, vicdani ve insani değerlere dokunacağı, toplumsal iç düzeni tehdit edeceği” gerekçesiyle kaymakamlık tarafından yasaklandı. barış”.

Üniversite öğrencileri bu yasak kararına rağmen Süreyya Operası önünde eylemlerini gerçekleştirmek için toplanmaya çalıştı. Öğrenciler uzaktan eğitime geçişe tepkilerini dile getirirken, “Öldüren deprem değil devlet” gibi sloganlar da attılar. Polisin müdahalesi sonucu ara sokaklara dağılmak isteyen bazı öğrenciler gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü kaynaklarından alınan bilgiye göre 23 öğrenci gözaltına alındı.

HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Uzaktan eğitim kararını protesto etmek isteyen öğrenciler Kadıköy Süreyya Operası önünde gözaltına alındı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu