Yaşam

Harran Üniversitesi Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınav Başvuruları Devam Ediyor

Harran Üniversitesi tarafından yabancı uyruklu öğrenciler için düzenlenen 2023 HARRAN YÖS-1 sınavı başvuruları devam ediyor.

Yurt içi ve yurt dışı üniversitelerin lisans ve önlisans programlarına yerleştirme için Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen sınav Türkçe, İngilizce ve Arapça olmak üzere üç dilde yapılacaktır.

Sınav, Şanlıurfa, İstanbul, Mersin, Hatay, Ankara, Gaziantep, Kayseri, Kahramanmaraş, Kilis, Bursa, Konya, İzmir ve Van illerinde eş zamanlı olarak yapılacak. Yurt dışında ise Somali, Azerbaycan, Almanya, Suudi Arabistan, İran, Nijerya, Mısır, Tunus, Fas, Irak, Makedonya, Kosova ve Arnavutluk’ta yapılması planlanıyor.

Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavında marka kurum haline gelen Harran Üniversitesi sınavlarını ÖSYM standartlarına göre yapmaktadır. Uluslararası ölçekte bir sınav olan Harran Üniversitesi YÖS sınavı sonuçları ile öğrenciler ülkemizdeki 93 üniversitenin yanı sıra yurtdışındaki bazı üniversiteleri tercih edebilecekler.

Öğrenciler, 4 Mart 2023 Cumartesi günü Türkiye saati ile 14:00’te başlayacak ve tüm merkezlerde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek olan 2023 HARRAN YÖS-1 sınavına Üniversitenin Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü web sitesinden 2023 yılına kadar online olarak başvuru yapabileceklerdir. 12 Şubat 2023. Sınav sonuçları 24 Mart 2023 tarihinde açıklanacaktır. Yurt içi ve yurt dışından online başvuru yapmak isteyen adaylar sistem üzerinden online ödeme yapabilirler. Öğrencilerin başvurularını kolaylaştırmak için Harran Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü tarafından Türkçe, İngilizce ve Arapça olmak üzere üç dilde uygulama görselleri hazırlanmıştır.

YÖS sınavı ile yabancı uyruklu öğrenciler Tıp, Mühendislik, Mimarlık, Hukuk, Rehberlik ve Manevi Danışmanlık, Eczacılık, Psikoloji, öğretmenlik ve sağlık gibi daha birçok bölümü tercih edebilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

kartal-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu