Ekonomi

BOSAB’ın büyüme hamlesi ivme kazanacak

BURSA (İGFA) –Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi (BOSAB), 2022 yılında tamamlanan altyapı ve üstyapı çalışmalarının ardından büyümeye odaklandı. Yeni fabrikaların yükseldiği bölgenin cazibesini artıracak ataklar 2023 yılında da devam edecek.

bölgenin; 145 fabrika, 245 hektar ve yaklaşık 8 bin kişiye istihdam sağlayarak Bursa ve ülke ekonomisine değerli katkı sağladıklarını belirten BOSAB Yürütme Kurulu Üyesi Erdoğan Akyıldız, altyapı çalışmalarının büyük bölümünü tamamladıklarını belirterek, şunları kaydetti: üst yapı tarafında da çalışmaları sürdürüyorlar. Akyıldız, ilk yardım, kalite standartları ve siber güvenlik gibi firmalar için büyük önem taşıyan bahislere bu yıl yeni eğitimler ekleyeceklerini vurguladı.

YENİLİKÇİ ENDÜSTRİYEL ANLAYIŞ

Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş İnsanları Derneği (BARSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Arif Demirören ise BOSAB’ın yaptığı çalışmalarla sanayiciye ve ülke ekonomisine değerli katkılar sağladığına işaret ederek, “Bölgedeki firmalar, tüm ülkede ve dünyada olduğu gibi güçlü bir süreçten geçiyoruz” diyen Bosab, “Girdi maliyetleri ve iktidardaki karamsarlık ekonomik olarak bizi zorlasa da BOSAB büyümeye devam edecek. BOSAB’ın, yenilikçi sanayi anlayışıyla iş dünyasında yükü her geçen gün daha fazla hissedilecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu