Haber

Antalya Kemer’deki orman yangını 24 saat devam ediyor

Antalya Kemer’deki orman yangını 24 saat devam ediyor

Gündüz saatlerinde geniş bir alana yayılan yangın, yoğun hava müdahalesiyle dar bir kanyona sıkıştırıldı.

Kara ekipleri gece görüşlü 5 helikopterle çalışmalarına devam edecek.

ANTALYA – Antalya’nın Kemer ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan yangın 24 saattir devam ediyor. Bugün gündüz saatlerinde rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayılan yangın, yoğun hava müdahalesiyle dar bir kanyona sıkıştırıldı. Hava kararmasıyla birlikte bölgeye gece görüşlü helikopterler ve karadan müdahale devam edecek.

Kemer ilçesinde dün akşam saat 21.08 sıralarında başlayan orman yangınına havadan ve karadan müdahale sürüyor. Sabah saatlerinde kontrol altına alınmak üzere olan yangın, öğle saatlerine doğru rüzgarın şiddetiyle geniş bir alana yayıldı. 1.500’den fazla işçinin yerden müdahale ettiği yangına 11 uçak, 22 helikopter ve 62 sprinkler ile müdahale edildi.

Öğleden sonra hava müdahalesi yoğunlaştı. Yangının yakınında denizden su alan helikopterler ve uçaklar, sorti düzenleyerek yangın alanına su bıraktı. Geniş bir alana yayılan yangın, yoğun havayla söndürme çalışmaları sonucu dar bir kanyonda sıkıştı. Bölgedeki vatandaşlar ve turistler de söndürme çalışmalarını ilgiyle takip ederken, çoğu o anları cep telefonuyla kaydetti.

Şu ana kadar ortasında 150-200 hektarlık bir alanın zarar gördüğü bildirilen bölgede, havanın kararmasıyla birlikte 5 gece görüş helikopteri ve kara grubu yangına müdahaleye devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu