Haber

13 Yaşındaki İkizler Bilek Güreşinde Milli Sporcu Oldu

Bursa’da küçük yaşlarda başladıkları bilek güreşi sporuyla rakiplerini birer birer saf dışı bırakan 13 yaşındaki ikiz kardeşler Berat ve Burak Coşkun, milli sporcu olmaya hak kazandı. Bilekleri bükülmeyen ikizler, birçok yarışmada birlikte birinci oldu.

Bursa İrfan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü sporcuları Burak ve Berat Coşkun kardeşler, 13 yaşında Türkiye ve Avrupa’da birçok başarıya imza attılar. Liseye yeni başlayan ikiz kardeşler, antrenörleri Akif Karaçavuş tarafından sıkı bir antrenmana tabi tutuluyor. Ortaokulda keşfedilen ikiz kardeşler Avrupa ve dünya şampiyonu olmayı hedefliyor. Birçok maçta başarı elde eden ve madalya kazanan ikizlerin bilekleri bükülmüyor.

Burak Coşkun, “Okulda düzenlenen bilek güreşi yarışmasına katıldık. Birinciliği beraber paylaştık. Oradan Marmara bölge yarışmasına katıldık. Sağ ve sol kol şampiyonu olduk. Türkiye müsabakalarında milli takım seçmelerinde kardeşim sağ kol ikinci ben sol kol ikinciydim. Okullar arası Türkiye müsabakasında birimiz sağ kolu, ikizim sol kolu kazandı.

Berat Coşkun, Türk bayrağını uluslararası camiada dalgalandırmak istediklerini de dile getirdi.

Antrenör Akif Karaçavuş, “Bu ikiz sporcular ilk pilot okulumuzun sporcularıydı. İlk olarak okul müsabakalarında keşfettik. Kendilerinde o cevheri gördük ve bizimle başladılar. Sporcularımızı başarıya götüren en büyük değerler düzenli ve istikrarlı antrenmanlardır. Bu değerler onlara milli sporcu olma hakkını kazandırdı. Türkiye 2.’si oldular. Geçen yıl sporcularımız bu dereceleri elde ettiler. İnşallah seneye Avrupa ve dünya şampiyonu oluruz.” – BURSA

haberpasinler.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu